ZAJĘCIA ROZWOJOWE W WAU

Od początku bieżącego roku otworzyłam w podstawówkach grupy artystyczne i taneczne. Z powodu miesięcznej przerwy wakacyjnej jak na razie spotykaliśmy się tylko w jednej ze szkół, czasami w dość okrojonym gronie. Jednak dzięki temu udało się zrealizować te bardziej skomplikowane projekty.

W tym tygodniu dzieciaki zaczynają nowy rok szkolny, więc grupy ruszają pełną parą w obu placówkach edukacyjnych. Ogromnie się cieszę z tego projektu, ponieważ jest to cudowny czas, kiedy młodzież wreszcie może puścić wodze fantazji, nauczyć się nowych rzeczy, ale przede wszystkim spędzić produktywny czas w gronie przyjaciół. Stworzyliśmy razem całkiem fajne wspólnoty, pełne zrozumienia, śmiechu i miłości. Na zajęciach tanecznych dziewczynki poznają różne style tańca, ćwiczą zumbę, uczą się nowych kroków i układów tanecznych oraz rozciągania. Choć z początku nowe ruchy i inny rodzaj aktywności był dla nich dość krępujący, powoli zaczynają się otwierać na nowości, przełamują swoje bariery i zaczynają czuć się bardziej komfortowo w swoich ciałach. Choć przed nami jeszcze długa droga, zaczynam widzieć z lekcji na lekcję różnice w ich zachowaniu i gotowości do próbowania tego co nieznane i czasem trudne. Na zajęciach artystycznych uczymy się przeróżnych rzeczy. Wykorzystujemy do naszych projektów materiały dostępne na miejscu, ale również te które udało się przywieźć z Polski. Choć na początku duża część uczniów miała problem z trzymaniem nożyczek i używaniem kleju, na ostatnich zajęciach skonstruowaliśmy bardzo skomplikowane łabędzie origami.

Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem, jak szybko dzieciaki uczą się i jak wiele potencjału mają w sobie ukrytego. Poniżej przedstawiam owoce naszej pracy ze stycznia i lutego.

Gosia