Wspomożycielko Wiernych – módl się za nami!

24. maja w rodzinie salezjańskiej obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Mari Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki zgromadzenia i orędowniczki ks. Bosko. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy księży Salezjanów przy ul. Prusa, którą celebrował ks. Jerzy Babiak.

W czasie Mszy modliliśmy się w intencji naszego duszpasterza, który przeżywał 20. rocznicę święceń kapłańskich oraz innych kapłanów, którzy w tym czasie przeżywają swoje jubileusze. Swoją modlitwą otoczyliśmy również wszystkich księży salezjanów, siostry salezjanki, współpracowników, wychowawców i animatorów aby nie zabrakło im sił, cierpliwości i wytrwałości w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas homilii ks. Jerzy zauważył, że Maria Wspomożycielka zawsze wspierała wiernych, nawet podczas wojen i bitew, takich jak pod Lepanto czy pod Wiedniem. Chroniła chrześcijaństwo przed islamizacją. Opowiedział nam także sen ks. Bosko z 9 roku życia, bo właśnie od tego momentu zawierzył się on Wspomożycielce, która wspierała go przez całe życie.

Ksiądz zachęcił, aby każdy z nas, a w szczególności wolontariusze, którzy wyjeżdżają już niedługo na misję, zawierzyli się opiece Wspomożycielki i powzięli swoje osobiste nabożeństwo do Niej. Abyśmy tak jak ks. Bosko w każdej potrzebie zwracali się o pomoc do Mari Wspomożycielki. Wszyscy włączyliśmy się w śpiew, aby ubogacić Eucharystię.

Po Mszy Świętej oraz ogłoszeniach kontynuowaliśmy świętowanie na pysznych lodach.

Kolejne spotkanie na które serdecznie zapraszamy już za tydzień.

 

Asia