Wspomożycielka Wiernych w SWM

26 maja wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego we Wrocławiu świętowali nie tylko Dzień Matki. Wspominaliśmy także tak ważną dla Rodziny Salezjańskiej Maryję Wspomożycielkę Wiernych. 

Podczas uroczystej Mszy Świętej ks. Jerzy przypomniał nam jak ważna w życiu ks. Bosko była Maryja. Jednak Jego relacja z Matką Bożą nie sprowadzała się tylko i wyłącznie do sprawowania Maryjnych nabożeństw. Była to żywa, pełna ufności relacja zawierzenia. Maryja była po prostu obecna w życiu św. Jana Bosko. Był On przekonany, że z pomocą Wspomożycielki przede wszystkim wypełnia wolę Pana Boga. I dlatego tak wiele łask za jej pośrednictwem otrzymywał.

Maryja Wspomożenie Wiernych była obecna w Kościele już na długo przed tym, gdy ks. Bosko rozpoczął działalność. Ale to ten Święty na nowo odkrył to wezwanie. “W Polskiej duchowości Maryja ma ważne miejsce. Ale czy my odczytujemy w naszej codzienności, w naszych troskach, w naszych sprawach codziennych, w naszych wyjazdach na projekty misyjne obecność Matki Boskiej? Czy my odkrywamy w naszym życiu realną obecność Maryji?” – pytał ks. Jerzy wolontariuszy misyjnych. Ks. Bosko czytał swoją codzienność wraz z Maryją. To jej oddawał najważniejsze projekty swojego życia. I nawet w największych kryzysach nie tracił nadziei, bo wiedział, że jest przy nim Wspomożycielka Wiernych.

Paula