Wspomnienie św. Jana Bosko

Nasze ostatnie spotkanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa w Mszy Świętej, odprawionej z okazji przypadającego na wtorek, dnia wspomnienia św. Jana Bosko. W szczególności modliliśmy się podczas niej za śp. Helenę, zamordowaną na misjach w Boliwii.

W swoim kazaniu, ksiądz Jerzy ukazał istotę miłości w życiu człowieka na przykładzie życia i posługi św. Jana Bosko. Zaznaczył, że miłość ta charakteryzowała się łagodnością i stabilnością oraz zachęcał nas, abyśmy biorąc przykład z naszego patrona, również byli konsekwentni i stabilni w naszych działaniach.

Podczas drugiej części spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania wiązanki Księdza Generała Ángela Fernándeza Artime.  Nawiązywał on do poczucia jedności rodziny, która winna być szkołą życia i miłości.  Rodzina wyraża też rzeczywistość Trójjedynego Boga, który jest jednością.  Rodzina jest doświadczeniem miłości, w której podejmuje się drogę bezinteresowności. Rodzina jest zatem prawdziwą historią Zbawienia. Jako Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego jesteśmy również częścią rodziny salezjańskiej. W niej wzrastamy i w jej duchu wychowujemy młodzież.

Później graliśmy w Tombolę, w której można było wygrać prawie cenne nagrody – zdjęcia z misji, książki czy też otręby lub czystek. Był też czas na tańce integracyjne i wspólne rozmowy przy herbacie.

Kasia&Bajtek