Wolontariusz we wspólnocie

Stało się! Znów musieliśmy przerzucić się na tryb spotkań on-line. Na szczęście nie przeszkodziło to wolontariuszom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia i w środowy wieczór licznie stawili się na spotkanie. Rozmawialiśmy na temat wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej. Następnie przypomnieliśmy sobie jaki cel ma nasza wspólnota i w jaki sposób ją budujemy. Zwróciliśmy uwagę także na zagrożenia, które mogą nas niszczyć i odciągać od tego co najważniejsze, czyli od EWANGELIZACJI. Przyjrzeliśmy się także jakie „podwspólnoty” przychodzi nam budować w trakcie pracy misyjnej: z innymi wolontariuszami, organizacją, misjonarzami, odbiorcami naszych działań oraz znajomymi, przyjaciółmi, rodzinami. Współpraca z każdą z tych grup przybliża nas do realizacji naszej MISJI. Dlatego podczas pracy w grupach zastanawialiśmy się jakie trudności napotykamy budując te relacje i co służy ich przezwyciężaniu. Na koniec wysunął się jeden wniosek: każdy we wspólnocie jest ważny, a trudności nie są aż tak istotne, jeśli odpowiemy sobie na pytanie czego chcemy? Jaki jest nasz cel?

Pięknym zakończeniem naszych rozważań było spotkanie ze Słowem Bożym. Pochyliliśmy się nad fragmentem z Dziejów Apostolskich o nawróceniu św. Pawła. Odkryliśmy, że potrzebujemy wspólnoty, aby nie zbaczać z naszej drogi, ale też że każdy człowiek ma szansę się nawrócić.

Paula