Wiosenna integracja i animacja misyjny

Tradycją już stały się nasze wiosenne wyjazdy integracyjne i pielgrzymowanie do Barda Śląskiego. Dlatego w piątek po południu grupa naszych wolontariuszy wyruszyła w stronę Kotliny Kłodzkiej.

Rozpoczęliśmy od wspólnego przygotowywania kolacji. Po posiłku i rozmowach przy stole nikt nie ociągał się ze snem. Wiedzieliśmy, że kolejny dzień będzie długi i nie łatwy. W sobotę pobudka o 5 rano i nie zachęcająca do wędrówek pogoda nie zraziły nas i już o godzinie 6 wstawiliśmy się na pl. Matejki w Nowej Rudzie, skąd wyruszyła po raz 293 Pielgrzymka Noworudzian do Barda. Po drodze towarzyszył nam śpiew Godzinek, znanych wszystkim pieśni pielgrzymkowych, modlitwa różańcowa. Wędrowaliśmy przez pola, lasy, wioski, aby chwilę przed godziną 15 dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Niesione przez nas intencje (zarówno te misyjne, jak i nasze prywatne) przedstawiliśmy Matce Bożej, a w godzinę Miłosierdzia zakończyliśmy pielgrzymkę Eucharystią. 

Po całodziennej wędrówce wróciliśmy do malowniczego Dzikowca, gdzie po chwili odpoczynku zabraliśmy się do przygotowywania specjału ks. Jerzego – pizzy z pieca. Odwiedził nas jeszcze Ksiądz Dziekan, który chcąc podziękować nam za wspólne pielgrzymowanie ubogacił nas ciekawymi historiami na temat okolic Nowej Rudy i jej mieszkańców. Na koniec dnia przekonaliśmy się, że nic tak nie jednoczy jak sport i mimo zmęczenia dzielnie kibicowaliśmy naszej narodowej drużynie w meczu z Rumunią. 

Niedziela dla wolontariusza misyjnego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, gdy na zaproszenie księży proboszczów możemy podzielić się naszą działalnością podczas Niedzieli Misyjnej. Tak też było tym razem. Gościliśmy w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie oraz św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. Mieszkańcy tych miejscowości po raz kolejny potwierdzili, że sprawa misji katolickich jest im bliska i hojnie wsparli nasze projekty w Indiach i Etiopii.

Paula