Wieczór podsumowań i poezji

Projekty z 2016 roku – czyli kilka słów na podsumowanie roku liturgicznego

W minioną środę ostatniego dnia listopada nasze cotygodniowe spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie odmówieniem modlitwy z Brewiarza. Następnie nasza koordynatorka Paula przeszła do omówienia naszych projektów misyjnych z 2016 roku. Było to dla nas niesamowicie budujące spotkanie, bo mogliśmy przyjrzeć się konkretnym owocom naszej całorocznej pracy w Selezjańskim Wolontariacie Misyjnym Młodzi Światu. Wszyscy wolontariusze ciężko pracowali na nasz wspólny sukces projektów. Wielu z nas wspierało misje na Niedzielach Misyjnych, a Ci wybrani odbywali posługę wolontariacką w Afryce  i Azji.

W 2016 roku udało nam się przeprowadzić następujące projekty misyjne:

ETIOPIA – dofinansowanie przychodni lekarskiej w Fullasie

ETIOPIA – obóz wakacyjny w Fullasie, Soddu Abala i Dhadim

LIBERIA – Obóz wakacyjny i praca w Don Bosco Youth Center w Monrovi

LIBERIA – Dofinansowanie Centrum Młodzieżowego w Monrovii

MONGOLIA – Dożywianie uczniów w Ułan Bator

CZAD – Budowa studni w Sarh

INDIE – Adopcja Miłości

Niektóre z projektów pozostaną w naszej opiece na dłuższy czas. Zatem w nowym roku liturgicznym będziemy dalej wspierać Don Bosco Youth Center w Liberii, dożywiać uczniów w Mongolii, czy prowadzić Adopcję Miłości w Indiach.

Poza kontynuacją wcześniejszych projektów, wiele nowych wyzwań przed nami! Stawiamy sobie nowe cele i odpowiadamy na realne potrzeby ludzi. O każdym wolontariuszu i spotkanym na naszej misyjnej drodze człowieku pamiętajmy w naszej modlitwie.

Środowe spotkanie zakończyło się salezjańskim Wieczorem Poezji Śpiewanej przygotowanym przez uczniów Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, z którego to załączamy fotorelację.

 

Marta