W Rodzinie Salezjańskiej

18 stycznia, jak co tydzień, nasz wrocławski oddział Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego odbył spotkanie, podczas którego towarzyszył nam tym razem ks. Jarosław Pizoń – Inspektor Salezjanów z inspektorii wrocławskiej.

Po wspólnej modlitwie Paula, nasza koordynatorka, zaprezentowała działalność oddziału, która była głównym tematem spotkania. Przybliżyła nam historię SWM (we Wrocławiu jest od 2008 r.), przypomniała nasze cele (m.in. wychowanie i kształtowanie świadomości misyjnej w Kościele katolickim) za które każdy z nas ponosi odpowiedzialność. Pokrótce, w liczbach i ciekawych zestawieniach, przedstawiła efekty naszej pracy.

Od początku istnienia oddziału we Wrocławiu zostało zrealizowanych 26 projektów misyjnych zarówno krótko jak i długoterminowych, w 11 krajach. Brało w nich udział łącznie 44 wolontariuszy. Wskazała na to, że w naszej działalności liczy się jakość, a nie ilość. Uświadomiła nam także, że jesteśmy częścią Europejskiego wolontariatu Don Bosco Youth Net, a nasz gość z kolei rozbudził w nas ideę międzynarodowej wymiany wolontariuszy. Zachęcił nas także do zorganizowania wyjazdu do Turynu, gdzie pochowany jest nasz patron –  św. Jan Bosko.   

 
Na koniec, jak już mamy w zwyczaju podzieliliśmy się słówkiem, które tego dnia przekazał nam ks. Inspektor. Mówiąc o św. Janie Bosko wskazał, że był on marzycielem, ale nie takim zwykłym. Marzycielem, który słuchał słów Boga i nakazywał nam, abyśmy o tym nie zapomnieli. Musimy pamiętać też, że wszyscy należymy do Rodziny Salezjańskiej. W jej duchu i pobożności mamy nie tylko prowadzić naszą działalność ale i sami wzrastać.

 

Magda K.