W podróży dookoła świata

photo@jerzybabiak.com-2Nasze ostatnie środowe spotkanie było spotkaniem trochę innym niż zwykle. Dlaczego? Bo było spotkaniem 3-cześciowym.


Pierwszą część stanowiło uczestnictwo w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Do naszej przyinspektorialnej świątyni zawitał wyjątkowy krzyż. Krzyż, który od 1984 roku pojawia się we wszystkich tych miejscach, gdzie odbywają się Światowe Dni Młodzieży.
Po tej części nastąpiła druga, standardowa, część formacyjna. W tym tygodniu spotkanie prowadziła Kaja i przybliżyła nam kulturę Ameryki Południowej. Mówiliśmy nie tylko o wszystkich “naj” (największych rzekach, górach, miastach), ale także, a może przede wszystkim o problemach misyjnych tego kontynentu. Przyjrzeliśmy się bliżej synkretyzmowi religijnemu, zabobonom i sektom .
Ostatnią część stanowiło podsumowanie weekendowego zjazdu wolontariuszy, który w tym miesiącu odbył się właśnie we Wrocławiu.

Uwaga! Informujemy/przypominamy, że następne spotkanie odbędzie się na Młodych Techników! Jeśli więc chcesz do nas odłączyć, to 20 kwietnia zapraszamy Cię na spotkanie właśnie tam!

Kalina