UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII

Ruszamy z kampanią „Mongolski maluszek czeka na ciuszek”. Jej celem jest pomoc w przetrwaniu srogiej zimy mieszkańcom Domu dla Chłopców Ulicy w Ułan Bator.

Od 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci ulicy. W Don Bosco Caring Center przebywa obecnie blisko 30 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole technicznej, co ułatwi im start w dorosłe życie. Pozostali uczęszczają do publicznych szkół podstawowych. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. Wiedzą, że dom ten jest dla nich jedyną szansą. Jednak koszt jego utrzymania to przeszło 63 tys. dolarów rocznie! Opłaty wzrastają szczególnie w zimę, która w Mongolii trwa ponad 5 miesięcy. Dochodzą wtedy opłaty za ogrzewanie oraz konieczny jest zakup ciepłych ubrań dla podopiecznych. I w tym właśnie chcemy im pomóc.

Cel kampanii

„Nadchodzi zima. W Mongolii temperatury już spadły poniżej -20 stopni. Dzieci zamieszkujące Don Bosco Caring Center w Ułan Bator potrzebują naszego zaangażowania. Oddając zalegające w szafie ubrania możemy podarować dzieciom ulicy odzież na zimę oraz ogrzewanie. Każdy kilogram to złotówka przekazana na ten właśnie cel.” – mówi Paula Łuszczek, koordynator kampanii. Nadając nowe życie ubraniom, których już nie nosimy, nie tylko pomagamy dzieciom w Mongolii, ale także dbamy o środowisko: „Wraz z portalem UbraniaDoOddania.pl chcemy także zwrócić uwagę na problem, jakim jest zasypywanie Naszej Planety odzieżą. Na całym świecie przemysł odzieżowy produkuje rocznie około 92 milionów ton odpadów tekstylnych. Wg ONZ, zasoby potrzebne do wyprodukowania nawet jednej sztuki odzieży są ogromne. Za przykład podają jedną parę dżinsów – do wyprodukowania jej potrzeba 7,5 tys. litrów wody. Z kolei przemysł obuwniczy przyczynia się do 8 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych.”

Jak można pomóc?

Po zarejestrowaniu się na stronie www.ubraniadooddania.pl należy wybrać kampanię UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII. Klikając przycisk POMAGAM będziemy mogli zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze zapakowane przez nas ubrania. Ważne, żeby były one w dobrym stanie i nadawały się jeszcze do noszenia.    

Bezpośredni link do kampanii: Ubrania do oddania