Tożsamość wolontariusza SWM

 Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu, które dotyczyło tożsamości wolontariusza SWM.

Po odmówieniu nieszporów, każda z zebranych osób miała okazję się przedstawić oraz powiedzieć kilka słów o sobie. Na rozluźnienie atmosfery, wszyscy mieli za zadanie ułożyć krótką, zabawną historyjkę.

W głównej części spotkania dowiedzieliśmy się, jakie trzy elementy łączy w sobie tożsamość wolontariuszy naszej organizacji, są nimi: salezjańskość, rozumiana jako wierność charyzmatom św. Jana Bosko;  wolontariat, czyli dobrowolna i nieodpłatna praca, na rzecz innych oraz misyjność, która zakłada ewangelizację ludzi z różnych kręgów kulturowych.
Nad tymi trzema aspektami mogliśmy się głębiej zastanowić podczas pracy w grupach, której celem było wykonanie plakatów, obrazujących sens poszczególnych elementów. Wszystkie grupy wykazały się niemałą kreatywnością oraz oryginalnymi pomysłami.

Na koniec zostały nam przybliżone konkretne działania, które są podejmowane w naszym wolontariacie, takie jak organizacja Niedziel Misyjnych czy Adopcja Miłości.  
Teraz nadszedł czas na krok z naszej strony, czyli podjęcie wyzwania, jakim jest zaangażowanie się całym sercem  w pracę na rzecz misji!