Team building w SWM Wrocław

Nasze cotygodniowe spotkanie rozpoczęło się jak zazwyczaj wspólną modlitwą. Następnie zajęliśmy się tematem integracji zespołu. 

Cześć praktyczna miała na celu wyposażyć nas- wolontariuszy, w potrzebne narzędzia do pracy, a mianowicie gry i zabawy integracyjne. Wolontariusze podczas wyjazdów misyjnych prowadzą wiele zajęć, ich ważnym zadaniem jest też integrować grupę. Praca jest przyjemniejsza i prostsza, kiedy dzieci się lubią i chcą razem współpracować. Dlatego bardzo ważne jest, aby na początku zbudować dobry team. Przypomnieliśmy sobie integracyjne zabawy z dzieciństwa. Wspólna zabawa, taniec i ruch dobrze zrobił również i naszemu zespołowi.

Wzięliśmy także udział w challenge #TWOJA MISJA. Śpiewając i tańcząc dołączyliśmy do świętowania 40- lecia misji salezjańskich w Polsce. Autorami stworzonego specjalnie na tę okazję hymnu są Magda Anioł i Adam Szewczyk. Na zakończenie ks. Jerzy w słówku na dobranoc przybliżył nam postać św. Marii Dominiki Mazzarello – założycielki Sióstr Salezjanek. 

Hela

P.S. A tutaj efekt naszego wyzwania: