Sztuka autoprezentacji

Wczorajsze spotkanie poprowadziła dla nas Agnieszka, która na co dzień uczy języka polskiego, a także prowadzi zajęcia teatralne. Wprowadziła nas w temat autoprezentacji.

Jak się okazuje, umiejętność zaprezentowania swoich myśli jest niezwykle ważną umiejętnością, jaką musi wykształcić w sobie wolontariusz misyjny. Przydaje się ona m.in. podczas Niedziel Misyjnych czy innych prezentacji i wystąpień, które mają na celu podzielenie się doświadczeniem pracy na misjach. Na początek spotkania poznaliśmy wskazówki jak do takiej prezentacji się przygotować i jak zapanować nad tremą w trakcie. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na treści świadectwa, ale także sposób ich przekazywania. I tak wypracowaliśmy cechy dobrej prezentacji:

– krótka
-prosta
-ciekawa
-błyskotliwa
-przekonująca
-zapadająca w pamięć

Następnie przyjrzeliśmy się „mowie ciała, czyli postawie i komunikacji niewerbalnej. Na koniec natomiast zwróciliśmy uwagę na emisję głosu, artykulację i poprawne akcentowanie. Nie łatwe przed nami zadanie, ale pamiętajmy, że każdy może popełniać błędu. Najważniejsza jest życzliwość, pewność siebie i przede wszystkim wiarygodność 🙂