#SWMWrocław #jeszcze5minutek

W tym tygodniu na spotkaniu wolontariuszy przyjrzeliśmy się nieco wnikliwiej światowi mediów społecznościowych. Już niemal jedna trzecia ludzkości porozumiewa się przy pomocy internetowych i mobilnych technologii, a liczba ich użytkowników wciąż rośnie.

Faworytami w branży są Facebook i współdziałający z nim Instagram. Umożliwiają one dzielenie się interesującymi nas treściami, podawanie informacji, promowanie produktów, budowanie własnego wizerunku i tworzenie sieci znajomości. Dużą popularnością cieszą się także służący bloggingowi Twitter i WordPress oraz rozprzestrzeniający nagrania filmowe You Tube. Narzędzia te, jak wiele innych w historii ludzkości, mogą mieć pozytywne lub negatywne zastosowanie. W trakcie pogadanki przeanalizowaliśmy zarówno dobre jak i niefortunne sposoby działania w mediach społecznościowych. Dyskutowaliśmy o doborze obrazów do tekstu, poprawności i trafności przekazu, aspektach prawnych i etycznych publikacji. Nie zabrakło przykładów zaskakujących kampanii oraz technicznych podpowiedzi na temat zwiększania zasięgu wiadomości.

Nie bez powodu namawiamy do poświęcenia #jeszcze5minutek, aby przemyśleć jak wiele można zdziałać nawet krótkim komunikatem. Istnieje anegdota dotycząca pewnej katechezy. Na pytane prowadzącego: „Co trzeba zrobić, gdy mamy post?” Jedno z dzieci odpowiada: „Zalajkować”. Choć aktualnie mamy adwent na facebook-owej stronie @SWM Młodzi Światu Wrocław mamy post, nawet nie jeden:).  Zachęcamy by Polubić lub jeszcze lepiej Obserwować i Wyświetlać najpierw.

Agnieszka