Spotkanie ogólnopolskie we Wrocławiu

Ogólnopolski zjazd wspólnot Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z oddziałów w Krakowie, Poznaniu, Świętochłowicach, Rumi oraz Wrocławia odbył się w stolicy Dolnego Śląska od 13 do 15 grudnia. Tematem spotkania była „Wspólnota”.

Modlitwa, świadectwa, rozmowy, warsztaty, a także wigilijna wieczerza pozwoliły umocnić „misyjnego ducha”, jak i wzajemne relacje. Wolontariusze mieli okazję przyjąć życzenia od swoich rówieśników przebywających na misji w Sudanie Południowym.

O wspólnocie, jej znaczeniu i zadaniu opowiadał brat Urlich ze wspólnoty braci z Taizé. Swoimi przeżyciami podzielił się również ks. Krzysztof Pełech, który w ostatnich miesiącach pielgrzymował samotnie przez Europę do Santiago de Compostela, doświadczając także pomocy wspólnoty wspierającej jego wędrowanie.

Eucharystie, a także modlitwy wieczorne w duchu Taizé pozwoliły otworzyć się, ale i przyjąć dary potrzebnej na trud misyjny łaski. Wyjście na Jarmark Bożonarodzeniowy, nocne mecze siatkówki, warsztaty świątecznych ekologicznych ozdób wzmocniły nawiązane znajomości. Szczególnym przeżyciem była Wieczerza Wigilijna. Przeszło 60 młodych ludzi doświadczyło żywej wspólnoty Kościoła, która nie przestaje pragnąć i realizować najważniejszego polecenia Jezusa: „Idźcie i głoście światu Ewangelię”.

ks. Jerzy