SKANDAL, czyli jak współpracować


W środowy wieczór, wolontariusze SWM Wrocław spotkali się, aby zmierzyć się z nietypowym zadaniem. Wcielili się w rolę menadżerów banku i stanęli przed niełatwym zadaniem. A wszystko po to, aby zobaczyć co pomaga efektywnie współpracować.

Wolontariusze misyjni w swojej pracy mierzą się z różnymi zadaniami. Często muszę działać w niekomfortowych warunkach. Pojawiające się trudności mogą odciągnąć ich od głównego celu. Dlatego ważne jest wcześniejsze przygotowanie się, ale przede wszystkim umiejętność współpracy i podjęcia odpowiednich decyzji. Te kompetencje kształtowaliśmy podczas wczorajszego spotkania.

Jedyne co posiadaliśmy to kilka informacji i możliwość zdobycia kolejnych. Aby osiągnąć cel musieliśmy podjąć współpracę. Przyjąć odpowiednie role, w zależności od naszych predyspozycji i talentów. Dodatkowo zadaniu towarzyszyła presja czasu, co jeszcze bardziej spotęgowało nasze emocje, ale też zaangażowanie w wykonanie zadania. Mimo, że byliśmy blisko osiągnięcia celu, ostatecznie ponieśliśmy porażkę. Ale czy na pewno? Ważne, że mogliśmy wspólnie zmierzyć się z trudnościami i zobaczyliśmy, jak powinniśmy współpracować, aby efekty były widoczne.

Na zakończenie spotkania mogliśmy wyrazić swoje emocje na wybiegu. Przygotowaliśmy pokaz mody misyjnej, który będziecie mogli obejrzeć już niebawem w ramach Tygodnia Misyjnego.

Paula