RÓŻANIEC MISYJNY 2019

Dzisiaj cotygodniowe spotkanie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu miało wyjątkowy charakter. Nasi wolontariusze przybyli przed Katedrę Wrocławską , aby o 19:30 rozpocząć różaniec misyjny „językami świata”. Dołączyła do nas wspólnota Sióstr Salezjanek oraz sympatycy misji. Dlaczego „językami świata”?

W niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny, dlatego już od tamtego dnia codziennie towarzyszy nam hasło: „Ochrzczony znaczy posłany”. Wiemy, że nie każdy będzie miał w życiu możliwość wyjechać na drugi koniec świata, ale każdy może się włączyć w misje choćby przez modlitwę. I my zrobiliśmy to samo. Poświęcając kolejne regiony misyjne (Afrykę, Amerykę Płd., Oceanię, Azję), jak co roku każdą dziesiątką różańca modliliśmy się w innym języku: angielskim, hiszpańskim, polskim, niemieckim i mongolskim.

Jednak modlitwa ta była czymś więcej. Była też żywym świadectwem naszych wolontariuszy. Modlili się językami krajów w których nieśli pomoc, tym samym przypominając ludziom wędrującym przez Ostrów Tumski, że mimo iż w codzienności naszej często o tym zapominamy, to gdzieś tam daleko, na końcach świata dalej są nasi bracia, którzy potrzebują pomocy, naszej pomocy. My jako jedna rodzina, mamy ten zaszczyt i obowiązek im pomóc.

Beata