Quo vadis?

photo@jerzybabiak.com-11Podczas ostatniego spotkania naszego wolontariatu odwiedził nas gość specjalny: Pani Joanna Wojtczak – pedagog i dyrektor przedszkola. Wielokrotnie prowadziła grupy oazowe oraz pomagała wraz z mężem ludziom, którzy doświadczali różnych życiowych problemów. Pani Joasia poprowadziła dla nas warsztat pt. „Czy wiem kim jestem i dokąd zmierzam?”.

Opowiadał on głównie o naszym powołaniu, o sposobach, jakimi możemy to powołanie odnaleźć, a także o naszych ograniczeniach i o tym, co przeszkadza nam w znalezieniu swojej drogi. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o tym, że Bóg dał nam wszystko, co potrzebujemy do realizacji naszego powołania i dopóki poszukujemy naszej drogi w zgodzie ze sobą samym, zmierzamy w dobrym kierunku. Wykonywaliśmy ćwiczenia poruszające temat tego, z czego składa się człowiek. Rozmawialiśmy o akceptacji samego siebie oraz swoich trudnościach. O tym, co nas ukształtowało. Wykonywaliśmy ćwiczenie na temat cech wspólnych i różnic między kobietami i mężczyznami. I doszliśmy do wniosku że… Jesteśmy bardzo różni! Kobiety są bardziej emocjonalne, natomiast mężczyźni bardziej rzeczowi. Na koniec losowaliśmy karty z różnymi obrazkami i mówiliśmy, jak ten obraz odzwierciedla realizację naszego powołania. Niesamowita była tutaj kreatywność wypowiedzi.

Ważnym wnioskiem z odbytego warsztatu jest fakt, aby nauczyć się odróżniać te rzeczy, które mogę zmienić od tych, które pozostaje mi zaakceptować. Odkryć swoje talenty, rozwijać je przy pomocy innych ludzi oraz Pana Boga. Pamiętać o tym, że każdy z nas jest jedyny i niepowtarzalny i dla każdego Bóg ma plan. Ważne jest, aby starać się iść przez życie bez masek w zgodzie ze sobą i z innymi oraz realizować te cele, które Bóg dla nas przygotował. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Joasi za przeprowadzony warsztat. Na pewno dał nam dużo do myślenia i dzięki niemu możemy głębiej zastanowić się nad sobą po to, aby realizować plan, który Bóg przygotował dla nas.

Karolina