SUDAN PŁD. - wolontariat w Wau

Siostry Salezjanki prowadzą w Wau klinikę. Dziennie przyjmują około 300 pacjentów, w porze deszczowej nawet 500. Klinika ta zaopatrywana jest przez państwo raz na trzy miesiące. Zaopatrzenie kończy się po dwóch tygodniach. Także brakuje wykwalifikowanego personelu. Nasza wolontariuszka wspomoże pracę w tej właśnie klinice. Będzie pomagać przy opatrywaniu ran, w obsłudze pacjentów, wydawaniu leków według recept. Przy takiej ilości pacjentów, każda para rąk jest potrzebna. Klinika ta zostanie wyposażona także w środki opatrunkowe i podstawowe leki. Będzie także prowadzić zajęcia dodatkowe w pobliskiej szkole. 

MONGOLIA - wolontariat w Domu dla Chłopców ulicy w Ułan Bator

W 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie otworzyli ośrodek dla dzieci ulicy oraz szkołę techniczną. To właśnie tam będą pracowali nasi wolontariusze. Swoją obecnością chcą przede wszystkim dać świadectwo jedności chrześcijan, ale również wspomóc swoimi talentami niezwykle zdolną tamtejszą młodzież. „Chcielibyśmy oprócz naszej specjalistycznej wiedzy zapewnić im również dostęp do nowoczesnych technologii w dziedzinie edukacji. Stworzy im to bardziej efektywne warunki do zdobywania wykształcenia, co jest oczywistym wymogiem w społeczeństwie Mongolii” – mówią wolontariusze.

Z BLOGÓW

RÓŻNE OBLICZA STOLICY

Od mojego przylotu minęły już 3 tygodnie, a wydaje mi się jakbym był tutaj dopiero kilka dni, ale przy dobrej zabawie czas zawsze szybciej płynie.

POWRÓT DO MIASTA

W miniony tydzień przypadły ostatnie dni w Shovoo, które zleciały nam bardzo szybko, w tym czasie mieliśmy okazję poznać pracujące tu siostry Misjonarki Miłości, wziąć

PODCAST

Chcesz posłuchać jak wygląda praca wolontariuszy na misjach? Zapraszamy na MŁODZI ŚWIATU – PODCAST!

WOLONTARIUSZE

Agata Kopańska - Mihułka

Mongolia
BLOG

Emil Mihułka

Mongolia
BLOG

Małgorzata Miklas

Sudan Południowy
BLOG

Radosław Szczęsny

Mongolia
BLOG

Patrycja Szwabowicz

Mongolia
BLOG