SUDAN PŁD. - wolontariat
w Przedszkolu Sióstr Salezjanek
w Wau

Nasza wolontariuszka przez rok będzie pracować w przedszkolu Sióstr Salezjanek w Wau. Projekt dotyczy nie tylko edukacji najmłodszych, ale także wsparcia miejscowych nauczycieli. Zostaną zorganizowane dla nich 3-miesięczne warsztaty, które mają ich wyposażyć w umiejętności i wiedzę z zakresu metodologii organizowania zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia będą zawierały elementy muzyczne, ruchowe, sportowe oraz przyrodniczo-fizyczne. Przedszkole zostanie także wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki.

Projekt przebiega pod hasłem „Czyń dobro – edukacja na wesoło”.

Share on facebook
LIBERIA - nauka obsługi komputerów w Tappita

Projekt pod hasłem Window(s) na Liberię ma na celu udostępnienie dzieciom i młodzieży w miejscowości Tappita „okna na świat”. Nasi wolontariusze przeprowadzą w szkole im. św. Franciszka kurs obsługi komputera i Internetu. W prosty i przyjazny sposób przekażą wiedzę na ten temat. Dzięki temu młodzi będą mogli kontynuować edukację na wyższych uczelniach i zdobyć stabilne zatrudnienie. Zwiększony dostęp do informacji przyczyni się do lepszego poznania świata, który ich otacza. Wolontariusze podejmą się także remontu pracowni komputerowej, a także zakupią do miejscowego oratorium sprzęt sportowy.

Share on facebook
SUDAN PŁD. - wolontariat
w Szkole Sióstr Salezjanek oraz klinice
w Wau

Jedna wolontariuszka przez okres 3 miesięcy będzie pracowała w miejscowej klinice i aptece wspierając personel medyczny. W wolnym czasie będzie prowadziła tańce, zabawy i zajęcia sportowe dla dzieci w wieku szkolnym. Druga wolontariuszka natomiast będzie pracować w szkole podstawowej ucząc języka angielskiego. Przeprowadzi również warsztaty dla nauczycieli mające na celu nauczenie ich przeprowadzania aktywizujących gier i zabaw wspomagających naukę języka obcego. Klinika zostanie wyposażona w środki opatrunkowe i podstawowe leki, natomiast szkoła otrzyma materiały dydaktyczne i sprzęt sportowy.

Projekt przebiega pod hasłem „Czyń dobro – pomagaMY w Wau”.

Share on facebook
Z BLOGÓW

Deszcz, nowe zadania i “przytulasy”

W środę rano obudziłam się słysząc za oknem deszcz. Pomyślałam – super, mogę sobie dłużej posiedzieć przy śniadaniu. Bo tutaj deszcz oznacza, że nikt nie

VLOGI

Chcesz zobaczyć jak wyglądają przygotowania wolontariuszy do wyjazdów misyjnych? Jak wygląda ich praca na miejscu? Zapraszamy na MISYJNE VLOGI!

WOLONTARIUSZE

Helena Zmitrowicz-Ostrowska

Sudan Południowy
BLOG

Jakub Wojsławski

Liberia
BLOG

Małgorzata Miklas

Sudan Południowy
BLOG

Radosław Szczęsny

Liberia
BLOG

Aleksandra Beńko

Sudan Południowy
BLOG