Projekty Misyjne 2018

     Na naszym ostatnim spotkaniu zapoznaliśmy się z projektami, które będziemy realizować w nadchodzącym roku, a także dowiedzieliśmy się kto pojedzie na misje do Etiopii i Mongolii.

      Podjętych zostanie 8 projektów, z czego dwa obejmować będą nową placówkę będącą stolicą Republiki Środkowoafrykańskiej – Bangi, gdzie planujemy zbudować plac zabaw i wyposażyć bibliotekę. Na 2018 rok zaplanowane jest też zebranie funduszy na: budowę Centrum Młodzieżowego w Joypurhat (Bangladesz), wsparcie działalności Centrum Młodzieżowego w Monrovii (Liberia), utrzymanie szkoły dla głuchoniemych w Kodur (Indie), wyposażenie szkół w Fullasie i okolicznych wioskach (Etiopia), dożywianie dzieci w szkole i przedszkolu w Wau (Sudan Płd.), i dożywianie w Ułan Bator (Mongolia).

       Po omówieniu planowanych działań, ks. Jerzy oficjalnie ogłosił wolontariuszy, którzy udadzą się na projekty misyjne w nowym roku. Pięcioro z nich –a troje już w najbliższe wakacje- będzie służyć w Etiopii i są to: Agnieszka Chlipała, Magdalena Dul i Katarzyna Gawłowska, a dwoje w Mongolii: Agata Kopańska i Magdalena Kubińska.

       Na koniec dowiedzieliśmy się też jak można wspierać misję chociażby podczas zakupów internetowych z poszczególnych witryn, które oddają pewien procent z zakupów na wybraną przez nas działalność.

 

 

Antonina T.