POŻEGNANIE Z MONGOLIĄ

W ostatnim tygodniu naszego pobytu w Mongolii byliśmy wraz z parafianami katedry na spotkaniu podsumowującym wizytę Papieża. Przygotowaliśmy też pożegnalną kolację dla księży i dzieci, a potem czekała nas już długa podróż do domu.W naszą ostatnią niedzielę w Mongolii wzięliśmy udział w mszy, pod przewodnictwem Kardynała, po mongolsku. A następnie byliśmy na spotkaniu, podsumowującym wizytę Papieża. Mieliśmy na nim okazję podzielić się naszymi przemyśleniami i wspomnieniami z wizyty papieża, a także posłuchać, świadectw innych ludzi. Następnie podziękowano wolontariuszom i innym zaangażowanym w przygotowanie tej wizyty, w tym Radkowi, który był odpowiedzialny m. in za robienie zdjęć.

Niestety to był już koniec naszej misji. Dzień przed naszym odlotem przygotowaliśmy kolację, dla wspólnoty – księży, braci i innych wolontariuszy, a także dla dzieci z Caring Center. Był to czas pożegnań, wzruszeń i podziękowań. Ciężko nam było rozstać się z Mongolią, ze wspólnotą z Ułan Bator, a zwłaszcza z dziećmi. Nasza misja dobiegła końca, w czwartek o 5 nad ranem (czasu Mongolskiego). Fr. Paul odpowiedzialny za wspólnotę, odprawił dla nas mszę, a następnie br. Andrew, odpowiedzialny za wolontariuszy, odwiózł nas na lotnisko. Po 23 godzinach podróży, byliśmy już w domu.

Chociaż misja dobiegła końca, mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia nasza wizyta w Mongolii. Ten kraj, a zwłaszcza ludzie, których tam spotkaliśmy zajmują ważne miejsce w naszych sercach, i mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się ponownie zobaczyć, naszych chłopców z Ułan Bator.

Patrycja