POWRÓT DO MIASTA

W miniony tydzień przypadły ostatnie dni w Shovoo, które zleciały nam bardzo szybko, w tym czasie mieliśmy okazję poznać pracujące tu siostry Misjonarki Miłości, wziąć udział w imprezie dla pracowników, a także poprowadzić ostatnie zajęcia w Shovoo. Następnie po spakowaniu rzeczy i podziękowaniach wspólnocie, wróciliśmy do Ułan Bator, gdzie czekali już na nas chłopcy, którzy wrócili do stolicy dzień przed nami.

W ostatnich dniach zostaliśmy też zaproszeni do udziału w dniu skupienia salezjanów, oraz poznaliśmy dwóch nowych chłopców, którzy zamieszkają w Care Center.

Wakacje powoli dobiegają końca i chłopcy z care center musieli wrócić do miasta aby przygotować się do szkoły. Także dla nas był to czas pożegnania z Shovoo. Wyruszyliśmy w tą niedługą bo około godzinną podróż dzień po dzieciach, musieliśmy bowiem spakować wszystkie rzeczy potrzebne nam do pracy w Ułan Bator gdzie również będziemy prowadzić zajęcia z chłopcami. Chcieliśmy też mieć czas aby pożegnać wspólnotę. 

Nim jednak opuściliśmy Shovoo, mieliśmy okazję pojechać do sióstr misjonarek miłości, gdzie wzięliśmy z nimi udział w mszy św., i trochę dowiedzieliśmy się o ich pracy w Mongolii. Na zakończenie naszego pobytu na wsi poznaliśmy bliżej pracowników parafii i świetlicy w Shovoo podczas imprezy z okazji urodzin fr. Jaroslava. 

Zaraz po przybyciu do Ułan Bator salezjanie zaprosili nas do wzięcia udziału w ich dniu skupienia, a następnie mieliśmy okazję ponownie spotkać się z chłopcami z care center, a także poznać dwójkę maluchów, którzy dopiero przyjechali do domu dla dzieci ulicy. Starsi chłopcy od razu przyjęli ich jak braci i zaopiekowali się nimi.

Patrycja