#PostawDychenaAfryke Zróbmy to dla nich!

W czasie trwającej w Polsce oraz wielu miejscach świata epidemii zapraszamy Cię do zatrzymania się i wsłuchania się w historie zwykłych ludzi, którzy w obawie przed wojną domową uciekli z Sudanu Południowego. Znaleźli bezpieczne schronienie w obozie uchodźców w Palabek, Ugandzie.

1,5 mln uchodźców przebywa obecnie w dwudziestu ośmiu takich obozach. Każdego dnia idą im z pomocą Salezjanie. Dotarliśmy do szkoły salezjańskiej, gdzie 50 osób – uczniów, nauczycieli, salezjanów podzieliło się tragicznymi losami. Są dla nas świadectwem przebaczania, miłosierdzia, oddania swojego cierpienia… Poznaj ich historie #POSTawDychenaAfryke
 
Bóg nigdy nie kusił nas, nigdy nie testował naszych sił. Bóg nigdy tego nie chciał żebyśmy byli źli. Bóg jest Bogiem miłości. On nas kocha.
– Juinio Obaya

Rebelianci przyszli do naszej wioski i zaczęli strzelać do ludzi, zabijać ich, gwałcili kobiety. Wielu ludzi wtedy zginęło…
– John Anthony

Widzę, że Bóg istnieje. Pomimo tego wszystkiego co mi zrobili, gdy nie miałam siły, aby chodzić udało mi się tutaj dotrzeć. Wiem, że Bóg jest.
– Alice Akumu

W mojej pamięci wojna w Sudanie Południowym zaczęła się tak: W poniedziałek jak na początku każdego tygodnia szliśmy do szkoły. W drodze minęliśmy samochód pełen żołnierzy… Zaczęli strzelać. Tego dnia na drodze było wiele dzieci.
– Simon Nicohla (16 lat)

To tylko kilka fragmentów z naszych reportaży, zapraszamy po więcej na kanał YouTube studia Art. 43 

Przez cały Wielki Post, każdego dnia dokładnie o godz. 19.00 publikujemy również na naszym Fanpagu krótkie reportaże o losach uchodźców, którzy uciekli przed wojną w Sudanie Południowym.
 
Chcemy otaczać modlitwą mieszkańców obozu dla uchodźców w Palabek. Pragniemy „POSTawić dychę na Afrykę”, odmawiając codziennie dziesiątkę Różańca w intencji najbardziej potrzebujących. Otoczmy ich modlitwą: Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…
#POSTawdychenaAfryke 
 

Ciąg dalszy historii ludzi z Palabek poznasz w filmie dokumentalnym pt. „NIEWIDZIALNI” nad którym pracujemy.

UWAGA! Filmy zawierają drastyczne treści i/lub mogą być nieodpowiednie dla niektórych osób.