POST z Uchodźcą

W Jbeil w Libanie nie ma odpowiednich organizacji międzynarodowych wspierających i pomagających uchodźcom i migrantom, podczas gdy ich liczba na tym obszarze rośnie, a ich warunki są wyjątkowo niestabilne i trudne. Dom salezjański w Hossoun stał się coraz bardziej wartościowym i znaczącym miejscem, w którym skupiają się wspólnoty syryjskie i irackie zamieszkujące obszar Jbeil i na przedmieściach Bejrutu. Podczas gdy wszyscy Irakijczycy są chrześcijanami, którzy uciekli z Doliny Niniwy po zajęciu tego obszaru przez ISIS, Syryjczycy są zarówno chrześcijanami, jak i muzułmanami, którzy uniknęli szalejącej w ich kraju wojny. Zaczęli zwracać się do tamtejszych Salezjanów, aby dzielić się swoim życiem, wyzwaniami, przed którymi stoją i rozmawiać o nich, a także uzyskać pomoc psychologiczną i moralną oraz wskazówki w tak trudnym momencie ich życia.

Wielki Post to czas szczególnej modlitwy i rozważania cierpienia, które ma swoje znaczenie dzięki MIŁOŚCI. W ten wyjątkowy czas chcemy poprosić o Wasze zaangażowanie w pomoc uchodźcom w Libanie.

MODLITWA – ofiaruj dowolną modlitwę w intencji dzieci i młodzieży znajdujących się pod opieką Salezjanów w Hossoun w Libanie

POST – wybierz jeden dzień podczas Wielkiego Postu, w którym będziesz pościł w intencji tego dzieła

JAŁMUŻNA – wesprzyj projekt organizacji zajęć dla uchodźców z Syrii i Iraku

W każdy piątek będziemy publikować na naszej stronie i Facebooku historię jednego z podopiecznych Salezjanów w domu dla uchodźców w Libanie.

Dołącz do nas! Przeżyj ten POST w duchu solidarności z Uchodźcami!