POMOC DLA UKRAINY

Konferencja Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie w dniu wybuchu wojny skierowała do wiernych specjalny list. Czytamy w nim:

„Niestety dzisiejszy poranek zapoczątkował nową kartę w naszej historii. W tej sytuacji, kiedy Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę z Ukrainą, ważna jest odpowiedzialność każdego z nas.

Przede wszystkim nie dajmy się opanować strachowi. Chrześcijanie to ludzie wiary i nadziei, ponieważ nasz Zbawiciel Jezus Chrystus udowodnił swoim zmartwychwstaniem, że ostatnie słowo nie dotyczy śmierci, ale życia!”

W sytuacji coraz bardziej narastającej agresji, która powoduje przede wszystkim wśród ludności cywilnej utratę poczucia bezpieczeństwa, a także potęguję poczucie lęku i strachu, odpowiadając na istniejący kryzys rozpoczynamy zbiórkę na pomoc humanitarną. Nie chcemy i nie możemy pozostawić narodu Ukraińskiego! Chcemy być razem z nim solidarni.

Nasza pomoc ma zapewnić bieżące środki (żywność, woda, lekarstwa), a także w daleszej kolejności pomóc walczyć ze skutkami wojny.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Ordynariuszem Diecezji Kijowsko – Żytomierskiej Księdzem Biskupem Vitalijem Kryvytskyim, salezjaninem, który towarzyszy swoim wiernym w sytuacji obecnego dramatu.  Na terenie Jego diecezji funkcjonuje salezjańska szkoła, a salezjanie pracują na Ukrainie w Bóbrce, Przemyślanach, Korosteszowie, Żytomierzu i Odessie już od 30 lat. Dlatego wsłuchując się w ich prośby chcemy towarzyszyć zarówno placówkom salezjańskim, diecezjalnym, jak i wszystkim potrzebującym.

Wszystkim, którzy włączą się pomoc serdecznie dziękujemy!

Ponadto zapraszamy do modlitwy o jak najszybszy powrót pokoju na ziemi Ukraińskiej, o dar Nieba dla poległych i błogosławieństwo dla całego narodu, zwłaszcza dla rządzących, dzieci i młodzieży.

nr konta do wpłat: Bank PEKAO S.A.
35 1240 1994 1111 0010 1954 6422

tytułem: “DLA UKRAINY”