Oratorium w Damaszku, Syria

Tyle było już złych informacji o wojnie w Syrii. W telewizji nieustannie przewijają się ujęcia zdewastowanych miast, ruiny dawnego życia. Do tego jeszcze zeszłoroczna pandemia. Darczyńcy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego nie zatrzymują się jednak na tych obrazach. Wspólnie z nami wspierają tych, którzy najbardziej w tej sytuacji cierpią – dzieci i młodzież. 

Oratorium Salezjańskie w Damaszku odwiedza codziennie blisko 1300 podopiecznych. Szukają tam bezpieczeństwa i spokoju, ale przede wszystkim oderwania od codziennych trosk. Przychodzą prosić o pomoc dla swoich rodzin. Salezjanie nie tylko dbają o ich rozwój intelektualny i duchowy, ale także o ich podstawowe potrzeby zapewniając pożywienie, ubrania, środki higieniczne.

W wyniku pandemii Covid-19 wielu podopiecznych straciło możliwość edukacji. Dlatego Salezjanie zaczęli prowadzić dla nich w oratorium zajęcia wyrównawcze. Wynajęte do tego celu pomieszczenia służą także jako miejsce nauki dla tych, którzy nie mają odpowiednich warunków w domach, np. brak elektryczności, światła. Z naszego wsparcia opłacani są także nauczyciele. Są nimi młodzi studenci, którzy nie tylko dzięki temu mają finanse na swoją edukację, ale także zdobywają doświadczenie. Pomóżmy im kontynuować to dzieło: