Ogólnopolski Zjazd SWM

W dniach 13-15 kwietnia w naszym oddziale we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Zjazd Wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego pod  hasłem: “Adopcja miłości”.

Naszych gości przybyłych m.in z Krakowa, Gdyni a nawet z Kolumbii, gościliśmy w szkole przy ul. Świętokrzyskiej, gdzie odbywały się główne wydarzenia naszego zjazdu.

W piątek modliliśmy się za wolontariuszki przebywających obecnie na misjach w Peru. Odbyła się także projekcja filmu “Lion, droga do domu” opowiadająca prawdziwą historię chłopca, który zgubił się w Indiach i został adoptowany.

Kolejnego dnia wolontariusze mogli posłuchać prelekcji o wakacyjnym projekcie w Liberii – wygłoszonej przez Iwonę i Martę oraz wykład Oli na temat Adopcji Miłości. Nie zabrakło również warsztatów fotograficznych oraz animacyjnych prowadzonych przez Księdza Jerzego i Asię. W sobotę po południu uczestnicy brali udział w  “Biegu Indyjskim”, podejmując zadania i rozwiązując zagadki związane z tym krajem. Wieczorem odbył się grill na którym nie zabrakło również rekreacji – graliśmy w piłkę oraz palanta.

W niedzielę natomiast, Marta i Judyta opowiedziały o wolontariacie w Indiach, gdzie spędziły w tym kraju pół  roku. Następnie odpowiadaliśmy na pytania w quizie przygotowanym przez Agatę.

Ważnym elementem naszego spotkania były wspólne Msze Święte oraz modlitwa, która pomogła nam poczuć się jak jedna wielka rodzina. Zobaczyliśmy wartość wspólnoty, jak bardzo jest ona potrzebna i jak wewnętrznie nas ubogaca. Kiedy dzielimy się swoimi talentami i pomagamy sobie wzajemnie możemy tą radość i dobro przekazywać dalej – tym najbardziej potrzebujących.

 

Zjazd we Wrocławiu był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.

Już teraz zapraszamy na kolejny, który odbędzie się w przyszłym roku 🙂

 

                                                                                                                                           Karolina