Ogólnopolski opłatek SWM

W dniach 15-17 grudnia w Krakowie odbył się kolejny już ogólnopolski zjazd wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”.

W piątkowy wieczór odbyła się adoracja, podczas której wszyscy modliliśmy się w intencji wolontariuszy a przede wszystkim Marty i Judyty z naszego oddziału, które od połowy września przebywają w Indiach na projekcie misyjnym.  Później w ramach integracji lepiliśmy pierogi J

W sobotę usłyszeliśmy ciekawostki o mediach i tym w jaki sposób wykonywać dobre zdjęcia czy nagrywać krótkie relacje z pobytu na misjach. Popołudniu zaś mieliśmy okazję usłyszeć o projekcie misyjnym w Palestynie, w Domu Pokoju w Betlejem, gdzie przez miesiąc pracowali krakowscy wolontariusze.

Wieczorem wszyscy zasiedliśmy do stołu aby przy kolacji wigilijnej złożyć sobie życzenia i spędzić wspólnie czas. Jak tradycja nakazuje, były również jasełka przygotowane przez kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Krakowie i wspólne kolędowanie.

W niedzielne przedpołudnie usłyszeliśmy konferencje na temat mediów w Kościele, były też warsztaty taneczne a wszystko zostało zwieńczone niedzielną Eucharystią.

 

Magda K.