O imionach

Dzis20160727_155246iaj będzie o imionach.

Razem z Kamilem pomagaliśmy w przepisywaniu list uczestników Holliday Camp’u z wersji papierowej na elektroniczną. Było nam przy tym bardzo radośnie.

Większość uczestników nosi imiona spotykane w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytani:
Johnson, Edward, Stacy, Robertha, Olivier, Georgia, Harriet, Bob, George, Andrea, Michael, itd.

Około 10-15% to imiona biblijne:
Emmanuel, Cyril, Levi, Isaac, Nathaniel, Ruth, Abraham, Aaron, Moses, Isreal, Elias, Sethi, Samuel, Amos,

Niektóre są dla mnie na prawdę prawdziwym hitem. Prince, Princess, Faith-joy, Immaculate, Foto, Mercy, Liverpool, Faith, Comfort, Armani,

Zdecydowanym numerem jeden jest Scholastica. Myślałem, że na całym świecie to imię wyszło całkowicie z obiegu. A oto proszę w Liberii jest. Dwie dziewczynki o takim imieniu zostały zapisane na Holliday Camp.

Niech wam Bóg Błogosławi

Robert

Liberia -Obóz wakacyjny 2016

Sierpień 6th, 2016 View Profile

W ramach tego projektu wolontariusze pomogą w organizacji obozu wakacyjnego dla najbiedniejszych dzieci w stolicy Liberii. Będą m.in. uczyć ich matematyki i informatyki. W obozie weźmie udział ok. 400 dzieci. Po zakończeniu obozu wolontariusze zaangażują się w pracę w Don Bosco Youth Center prowadząc warsztaty dla lokalnych animatorów i nauczycieli z innowacyjnych metod nauczania. Pomogą także w rozpoczętej już rozbudowie kościoła parafialnego. Robert Weber – 26 lat, fizyk, student Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, społecznik, prywatny nauczyciel matematyki i fizyki, wolontariusz SWM „Młodzi Światu” Kamil Janik – 29 lat, informatyk, wolontariusz SWM „Młodzi Światu”