Nowy początek

Pierwsze w tym miesiącu środowe spotkanie SWM Wrocław odbyło się w kameralnej kapliczce u Księży Salezjanów nieopodal naszego stałego punktu spotkań. Miała tam miejsce Msza Święta, podczas której nasze głowy zostały posypane popiołem.

Podczas kazania Ks. Jerzy Babiak zatroszczył się, byśmy wchodząc w czas Wielkiego Postu, czas wielkich postanowień i walki z samym sobą nie zapomnieli o tym, że poza postem bardzo ważnymi elementami są również jałmużna oraz modlitwa. Dlatego też podjęliśmy konkretne postanowienia: na czas postu większość z zebranych zdeklarowała się otoczyć modlitwą wybranego (losowo) misjonarza lub wolontariusza misyjnego. Co więcej każdego dnia odkładać będziemy choćby niewielką kwotę pieniędzy, którą po zakończeniu Wielkiego Postu przekażemy jako jałmużnę na rzecz działalności misjonarza, którego objęliśmy duchową opieką lub na realizację projektu jednego z naszych wolontariuszy. Nasz duszpasterz uświadomił nam również stałą konieczność nawracania się oraz zdania się na Pana w zadaniach, które nas przerastają, bo jesteśmy jako ludzie z natury  słabi. Nigdy też nie możemy mieć pewności, że nasze życie potoczy się tak jak zaplanowaliśmy, i to w takiej samej mierze na misjach, jak i w kraju.

 Po Mszy Świętej mieliśmy okazję do przebywania sam na sam z Panem, by oddać Mu nasze postanowienia, zmartwienia i problemy w chwili przed Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Jasiek