Niedziela Misyjna w Indiach

14632709_1120838101284871_468022786_oW ubiegłą niedziele (16 października) obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Indiach tak jak i w Polsce  Niedzielą Misyjną. Był to  dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie .

Lokalna społeczność katolicka bardzo zaangażowała się do przygotowania tego wyjątkowego dnia. Przygotowania trwały tydzień, a zwieńczeniem pracy był niedzielny festyn, na który przyszło wiele osób.

Śmiech, rozradowanie, wesołość, podekscytowanie, zachwyt, wariactwo, przygoda, wrzawa, jazgot, to tylko cześć tego co można było doświadczyć podczas Misyjnego Festynu w Nellore przygotowanego przez parafian pod czujnym okiem proboszcza naszej parafii księdza Neviego.

Dla uczestników przygotowano zawody, wyścigi, konkursy, stoiska z indyjską kuchnią   i wiele wiele innych wspaniałych atrakcji dla całej rodziny.

Festyn Misyjny to nie tylko sama zabawa, ale również okazja do wsparcia tych bardziej potrzebujących w odległych krajach.

Razem z Karoliną brałyśmy czynny udział w festynie. Miałyśmy swoje stoisko gier i zabaw nie tylko dla dzieci, młodzieży, ale również dorosłych. Powodzeniem cieszyło się układanie puzzli, łowienie rybek oraz rzucanie do tarczy. Udało nam się zebrać 2 500 rupii indyjskich w przeliczeniu na złotówki (150 zł) nie jest to oszołamiająca kwota.  Ale czy uzbierana suma ma znaczenie?  Warto liczyć sercem,  nie portfelem, a gestu miłości tego dnia nikomu nie brakowało.

„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy”, jak mawiała Matka Teresa z Kalkuty.

Agata

Indie -Praca wychowawcza w Diecezji Nellore 2016

Październik 18th, 2016 View Profile

Karolina Molendzka i Agata Kopańska realizują długoterminowy projekt w Nellore, w Indiach, którego dewizą są słowa świętego Jana Bosko „wychowanie jest sprawą serca”. Wolontariuszki pracują w szkole ucząc j. angielskiego, w domu dziecka, gdzie organizują zajęcia artystyczne oraz w szpitalu, gdzie niosą pomoc chorym. Oprócz tego wolontariuszki przeprowadzą warsztaty dla lokalnych nauczycieli z dydaktyki oraz metodyki, aby usprawnić ich warsztat pracy oraz urozmaicić prowadzone przez nich lekcje. Karolina - 28 lat, absolwentka turystyki i pedagogiki. Zanim wyjechała na misje pracowała w przedszkolu. Uwielbia kontakt z dziećmi oaz pomagać ludziom. Agata - 27 letnia nauczycielka historii oraz j. angielskiego. Pracy z dziećmi i młodzieżą przyświeca myśl Matki Teresy z Kalkuty: „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do powiedzenia, ale ich echa są prawdziwie bezkresne."