Niech nasze serca promieniują

W ubiegłą środę (13.12) zgromadziliśmy się na Eucharystii w kaplicy Księży Salezjanów przy ul. Prusa, podczas której ks. Jerzy wygłosił konferencję na temat: “Oratorium w życiu ks. Bosko”.

Przybliżył nam historię spotkania ks. Jana Bosko z  Bartłomiejem Garelli oraz narodzin Oratorium. Zdradził kilka wskazówek czym jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz wychodzenie do drugiego człowieka.

Modliliśmy się między innymi za wolontariuszy wyjeżdżających i przebywających na misjach, a także za chorych i potrzebujących.

Podczas Eucharystii po raz kolejny mogliśmy doświadczyć Bożego działania.“Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11, 28-30). Mimo, że dla niektórych z nas środek tygodnia był dniem intensywnym i trudnym, uwieńczony spotkaniem z Chrystusem został radykalnie odmieniony. Pan dodał nam sił by nasze serca, jak serce Jana Bosko, promieniowały miłością.

Po mszy ks. Jerzy zaproponował nam wspólne wyjście.
Zdecydowaliśmy się na herbatę w w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, gdzie z nową energią udało nam się dokończyć przygotowywanie podziękowań dla naszych darczyńców.

 

Gabriela G.