NIE MA PLANOWANIA BEZ PODSUMOWANIA

Gdy zbliża się koniec roku to przychodzi czas na bilans. Co się udało zrealizować, a jakie sytuacje odciągnęły nas od dążeniu ku celu? Co więcej możemy zrobić? Na te pytania odpowiadali sobie wolontariusze podczas środowego spotkania.

O 18.45 zaczęliśmy spotkanie jak zawsze modlitwą Nieszporami. Po niej Paula przedstawiała podsumowanie działań Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego we Wrocławiu w tym roku. Udało nam się nazbierać ponad 390 tys. zł na rzecz misji. W głównej mierze te pieniądze pochodzą z 38 niedziel misyjnych i zostały zebrane dzięki pracy około 33 aktywnych wolontariuszy. Paula zwracała szczególnie uwagę na to, że każda pomoc ma znaczenie. Nawet małe darowizny zebrane za pomocą serwisów internetowych, takich jak fanimani.pl albo ideafairplay.pl.

W tym roku 5 z naszych woluntariuszy wyjechało na misję. Przez naszą Organizację zostało zrealizowanych 12 projektów w misyjnych placówkach w Liberii, Kamerunie, Gambii, Indiach, Etiopii, Sudanie Południowym, Mongolii, Syrii i Libanie. Projekt Adopcja Miłości wspiera 163 rodziców adopcyjnych. To projekt, którego podstawowym celem jest zapewnianie edukacji ubogim dzieciom i młodzieży.

W przyszłym roku Salezjański Wolontariat Misyjny planuje poszerzenie działań o pomoc w Brazylijskich slumsach i dołączenie do Adopcji Miłości takich krajów jak Kamerun i Sudan Południowy. Na zakończenie omówiliśmy organizację spotkania ogólnopolskiego, które odbędzie się od 17. do 19. grudnia we Wrocławiu.

Nicolai