MUSICIE STAĆ SIĘ JAK DZIECI

Ksiądz Bosko był wizjonerem. Bezgranicznie ufającym Bogu wizjonerem. Marzył i śnił, ale wszystkie swoje plany i nadzieje powierzał Jemu. Był jak dziecko dające się prowadzić. Czyż nie tacy powinni być właśnie wolontariusze misyjni?

Wczorajszego wieczoru wolontariusze SWM Wrocław spotkali się, aby uczcić św. Jana Bosko. Aby zainspirować się historią Jego życia. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii. W homilii ks. Jerzy w nawiązaniu do Ewangelii przypomniał co oznacza stanie się dziećmi: „Na początku naszej drogi jesteśmy zależni od dorosłych. Zapewniają nam oni bezpieczeństwo. Dorastając marzymy o tym, żeby zacząć już żyć po swojemu. Tymczasem mamy się stać jak dzieci. Dzieci Boga, które dają się Jemu prowadzić ku szczęściu.” W dzisiejszym świecie potrzebujemy dbać o pokorę. Nie pokładać ufności jedynie w naszych siłach i możliwościach. Szczególnie tego doświadczamy wyjeżdżając na misje. Sytuacje, które tam nas spotykają wręcz zmuszają do oddania wszystkiego w Jego ręce.

Dlatego też pięknym dopełnieniem było wczorajsze rozesłanie misyjne. Wraz z Anią zostałyśmy posłane do Sudanu Południowego. Teraz już nie są to jedynie nasze plany i marzenia, ale na wzór ks. Bosko oddaliśmy tę misję Bogu.

Paula