Moje BYĆ w SWM

Pierwsze spotkanie w roku 2017 rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą, podczas której wysłuchaliśmy konferencji ks. Jerzego.  Zwrócił on uwagę na fundamentalne kwestie naszego „BYĆ” jako wolontariusza misyjnego. W skrócie przygotowane dla nas rady można przedstawić tak:

  1. Zastanów się czego szukasz w SWM.

Niezwykle ważna jest motywacja. To co zapala nas do działania, do wstąpienia we wspólnotę SWM-u. Czy jest to chęć wyjazdu do egzotycznego kraju? Czy naprawdę chcę BYĆ – pomagać, dawać siebie, żyć dla drugiego człowieka, dla ubogiego? SWM to wspólnota nastawiona przede wszystkim na dawanie innym, a to zadanie nie jest łatwe.

  1. Uporządkuj życie.

Znajdź priorytety, ustal hierarchię swoich działań i zaangażowania.

  1. Nie bądź obojętny na innych.

Wyjdź poza swoje potrzeby i pragnienia. Będąc chrześcijaninem masz obowiązek angażować się w pomoc potrzebującym oraz w ewangelizację.

  1. Po prostu bądź.

Zaangażuj się dla drugiego człowieka. Bądź jak św. Brat Albert – odnajdź misję w drugim człowieku, spełniaj się w miłości do niego.

  1. Kochaj.

Na miłość człowiek zawsze powinien mieć czas.

  1. Zrób to teraz.

Nie czekaj na „lepszy” moment. On może już nie nadejść.

  1. Idź do końca

Nie traktuj SWM-u jako krótkiej przygody. Czy moje zaangażowanie jest trwałe? Nie może być to tylko wątły zryw, który zanika tak szybko, jak powstał. Wybierając Jezusa zaufaj Mu całkowicie, idź za nim do końca tak, jak poszli uczniowie z Ewangelii czytanej podczas Eucharystii.

Po uczcie duchowej przystąpiliśmy do uczty dla ciała. W drugiej części spotkania zjedliśmy razem kolację. Mieliśmy czas dla siebie, czas na integrację. Wszyscy czekaliśmy jednak z niecierpliwością na rozdanie nominacji wolontariuszom wyjeżdżającym w tym roku na projekty misyjne. Był to bardzo emocjonujący moment. Przede wszystkim dla osób, które zdecydowały się na wyjazd. Dla większości z nich będzie to pierwszy wyjazd na projekt misyjny…

 

Ola