MISYJNY DZIEŃ SKUPIENIA

Nasze ostatnie spotkanie przed Wielkanocą zaczęliśmy od Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza Święta, gdzie homilię wygłosił nasz gość, ksiądz Piotr Wojnarowski. Misjonarz, który 18 lat pracował na misjach w Afryce zachodniej. W trakcie homilii przypomniał nam, co znaczy być wolontariuszem misyjnym.

Naszym głównym celem jest głoszenie Ewangelii. Ksiądz zwrócił też uwagę, że “aby głosić o Jezusie, trzeba wejść z Nim w osobistą relacje. Trudno przekonać kogoś do Jezusa, jeżeli sami tej relacji nie mamy”. Pod koniec homilii życzył nam, abyśmy doświadczali obecności i mocy zmartwychwstałego Chrystusa i dzielili się Nim, gdziekolwiek jesteśmy posłani.

Na zakończenie złożyliśmy naszym Księżom serdeczne życzenia z okazji Wielkiego Czwartku. A po Eucharystii przeszliśmy do salki, aby posłuchać ciekawych opowieści z pracy misyjnej ks. Piotra. Rozmawialiśmy o tym jak dobrze przygotować się do misji, jakie umiejętności są niezbędne na misjach, jak pomagać, żeby był w tym Bóg, jak sobie radzić w trudnych momentach na misji. Ksiądz dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu przekazał nam dużo cennych rad. Zwrócił uwagę jak ważne jest żebyśmy mieli konkretny cel i odpowiednio się do niego przygotowali. Gdy przyjedziemy na miejsce, abyśmy zapoznali się z tamtejszą ludnością i wspólnotą, w której będziemy przez ten okres żyć. Jak ważne jest aktywne uczestniczenie w życiu wspólnoty oraz uczestniczenie w wydarzeniach i uroczystościach, które odbywają się w miejscu, gdzie jesteśmy. 

Poruszone również zostały kwestie, jak radzić sobie w trudnych dla nas momentach na misjach oraz jak poradzić sobie po powrocie z misji. Zwróciliśmy też uwagę, jak ważną rolę odgrywa nasza wspólnota SWM. To tu możemy podzielić się naszymi radościami i trudnościami związanymi z misjami. Bo nikt tak nie zrozumie drugiej osoby, jak ktoś kto miał podobne doświadczenia.

Ania