Kultura afrykańska oczami wolontariuszy

Kolejny środowy wieczór wolontariusze SWM Wrocław spędzili wspólnie przed ekranami swoich komputerów. Tym razem spotkanie miało na celu przybliżenie nam różnorodności kultury afrykańskiej.

Prezentację o czynnikach wpływających na kształtowanie się poszczególnych kultur Afryki przeplatały osobiste doświadczenia naszych wolontariuszy ze spotkań z ich przedstawicielami. I tak usłyszeliśmy o plemieniu Dinka, Manjago, Sidama, Oroma. Usłyszeliśmy tradycyjną muzykę Gambii i obejrzeliśmy tańce z różnych regionów afrykańskiego kontynentu, a także poznaliśmy kulturę pracy jego mieszkańców.

Mimo, że spotkanie odbywało się online to można było poczuć jego klimat. Niektórzy uczestnicy nawet ubrali tradycyjne południowosudańskie stroje 🙂 Na zakończenie stworzyliśmy zarys nowego projektu SWM Wrocław mającego na celu pomoc placówkom misyjnym w trudnym czasie pandemii. W słówku “na dobranoc” natomiast zostaliśmy zachęceni do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którego 15. rocznicę śmierci dzisiaj wspominamy. 

Paula