Jakim wolontariuszem jestem?

20160224_19125924 lutego nasze cotygodniowe spotkaniebyło wyjątkowe. Jak zawsze nie zabrakło ciekawie przygotowanego tematu, ale oprócz tego świętowaliśmy urodziny naszych wolontariuszy.
Na wiele podstawowych pytań dostaliśmy odpowiedz z prezentacji przedstawionej przez Paulę. Na czynniki pierwsze została rozebrana nazwa naszego wolontariatu tj. Salezjański Wolontariat Misyjny, ponieważ każde z tych trzech słów ma ogromne znaczenie i świadczy o naszej tożsamości jako wolontariusza. Opieramy się na charyzmacie salezjańskim, skupiamy się na misjach i ewangelizacji, ale jest tego też dużo więcej. Zostały nam przedstawione rodzaje wolontariatów, których jest sporo, jakie są szczególne cechy wolontariatu salezjańskiego – wolontariusz jest misjonarzem młodzieży.
Wypełniliśmy również kwestionariusze, które odpowiedziały nam na pytanie, jakimi wolontariuszami jesteśmy.
Jest wiele motywacji, którymi kierują się wolontariusze na całym świecie. My jako wolontariat misyjny, powinniśmy pamiętać, że naszą największą motywacją jest fakt, że cokolwiek robimy, to robimy to dla Ewangelii. Wyróżnia nas nasze nastawienie, główny cel działania dla Ewangelii, połączone ze świadectwem wiary. To jest najważniejszym wnioskiem z naszego ostatniego spotkania i o tym nigdy nie powinniśmy zapominać.

Kamila