Jak to jest z tymi emocjami?

photo@jerzybabiak.com-12Na środowym spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć Panią Annę Warzyniak – coacha, psychologa, trenera biznesu, wykładowcę uczelni wyższych. Człowieka o wielu pasjach i z ogromem pozytywnej energii.

Głównym tematem naszego spotkania były EMOCJE. Podzieleni na grupy zagłębialiśmy tajemnice złości, radości, smutku, wstrętu, strachu i wstydu. Dyskutowaliśmy o tym, jak emocje wpływają one na nasze zachowanie, ogólne samopoczucie oraz co nam dają.

Mieliśmy chwilkę czasu, by stanąć na przeciwko siebie i odpowiedzieć sobie na pytania „Co jest moim największym sukcesem w życiu?” oraz ”Co bym zrobił, gdybym wygrał sto milionów złotych?”.

Przebrnęliśmy przez temat: dlaczego nie realizujemy naszych celów i marzeń. Teraz już każdy z nas ma pewność, że powtarzanie sobie „jesteś głupi”, „gdybym tylko”, „pewnie mi się nie uda” wcale nie wspierają nas w codziennej walce. Pani Anna przedstawiła nam techniki i sposoby kontrolowania naszych negatywnych myśli i ich racjonalizowania.

Dowiedzieliśmy się, jak złapać dystans do stresujących nas sytuacji, jak sobie radzić w sytuacjach dla nas trudnych oraz co jest najważniejsze dla naszego zdrowia psychicznego. Bez snu, dobrego odżywiania i aktywności fizycznej byłoby z nami kiepsko.

Całe spotkanie było pełne pozytywnej energii oraz dobrej zabawy. Nawet jednej z naszych wolontariuszek udało się „mieć szczęście” i dostać książkę „Success Way”. Nic tylko czytać i wprowadzać w życie 🙂

Mamy nadzieję, że Pani Anna Wawrzyniak w przyszłości znajdzie dla nas jeszcze trochę czasu i poprowadzi dla nas następny warsztat, byśmy mogli przez prace nad własnym rozwojem osobistym efektywniej pomagać i wspierać działalność naszego wolontariatu.

Milena