JAK LEPIEJ PISAĆ?

Wolontariusze SWM Wrocław tradycyjnie spotkali się w środę, aby rozwijać swoje umiejętności przydatne w pracy dla i na misjach. Tym razem tematem przewodnim były BLOGI.

Ten sposób komunikowania się ze światem jest bardzo bliski wolontariuszom misyjnym. To narzędzie pomaga w przekazaniu i przybliżeniu ich codziennej pracy oraz ukazywaniu życia na misjach. Oczywiście na wyjazdach w dalekie kraje pisanie blogów bywa utrudnione poprzez słaby dostęp do Internetu. Jednak dla regularności wpisów nasi wolontariusze są w stanie pokonać i takie przeciwności 🙂

Spotkanie rozpoczęliśmy Nieszporami. Następnie Siostra Ola przybliżyła nam bardzo ciekawie tą tematykę poprzez krótki wykład oraz film. Istotny w blogach jest cel, pomysł, dla którego chcemy go tworzyć np. informacyjny, naukowy, zarobkowy, społecznościowy lub po prostu chęć wyrażenia siebie. 

W Internecie działa już ponad 600 milionów różnego rodzaju blogów. Dlatego nasza nazwa powinna być chwytliwa i oryginalna, aby się wyróżniała w tym tłumie. Powinniśmy pisać treściwie, rzeczowo, zwięźle, z pomysłem. Ma to na celu zatrzymać naszego czytelnika na dłużej albo na zawsze 🙂 W filmie, który obejrzeliśmy, padło bardzo ciekawe stwierdzenie ,,zwięzłość jest cnotą”. Może warto się tym kierować?

Bardzo ważną sprawą jest także systematyczność. Trzeba sobie wyznaczyć co jaki czas pojawiają się nasze wpisy i się tego trzymać. Regularność prowadzenia bloga jest związane z pewnym wysiłkiem jednak na pewno warto 🙂 


Na koniec spotkania przywitaliśmy nasze dwie koleżanki, które wróciły z wyjazdu misyjnego do Sudanu Południowego.

Agata