Indyjska Niedziela Misyjna

Miniona niedziela 22 października rozpoczęła Światowy Tydzień Misyjny. To szczególny dzień nazywany Światowym Dniem Misyjnym, a tutaj w Nellur – Niedzielą Misyjną. W naszej parafii im. Świętego Józefa został zorganizowany specjalny festyn misyjny, podczas którego zbieraliśmy pieniądze na misje katolickie. Nasze przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka dni i pochłonęły sporo czasu, ale warto było, bo efekty aż przerosły nasze oczekiwania. Nad całym festynem czuwał nasz ksiądz proboszcz – William, który ze sceny zapraszał wszystkich parafian do zakupu specjalnie przygotowanych na tę okazję potraw. Razem z Judyta postanowiliśmy dodać polski akcent pośród indyjskich specjałów i dla odwiedzających festyn, przygotowaliśmy pierogi, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Nie minęła nawet godzina a wszystkie zostały sprzedane. Oprócz indyjskiej kuchni nasi parafianie mogli sprawdzić się podczas gier i zabaw, przygotowanych przez siostry zakonne. Powodzeniem cieszyły się zawody w rzucaniu balonów z wodą, zapalenie jak największej ilości świeczek jedną zapałką i rzuty co celu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Popołudniu przygotowaliśmy zawody dla najmłodszych, loterię z fantami i na osłodę kisiel truskawkowy.

Światowy Dzień Misyjny to okazja do spędzenia czasu we wspólnocie, ale także do wsparcia finansowego najuboższych. Potrawy indyjskie można było kupić za 10 rupii (ok. 50 groszy), natomiast swojego szczęścia w grach można było spróbować, wrzucając do misyjnej puszki 10-20 rupii. Razem z Judyta uzbierałyśmy prawie 1500 rupii w czasie tej Niedzieli. Dobrze jest się dzielić tym co mamy, bo są na świecie ludzie, którzy szczególnie tego potrzebują.

Indie -Praca wychowawcza w Diecezji Nellore 2017

Październik 26th, 2017 View Profile

Projekt jest kolejnym etapem naszej działalności edukacyjnej i wychowawczej w południowo – wschodnich Indiach. Marta Jerzyk i Judyta Malicka realizują długoterminową misję wśród dzieci i młodzieży Diecezji Nellore. Wolontariuszki pracują w przedszkolu i szkole ucząc języka angielskiego i prowadząc popołudniowe zajęcia dodatkowe. Marta Jerzyk – nauczycielka i terapeutka osób z niepełnoprawnością. Niezależnie od pogody wszędzie dojedzie rowerem. Kocha podróże poza utartym szlakiem. Niepoprawna marzycielka. Judyta Malicka – studentka ekonomii. Inwestuje i śledzi aktualne trendy rynkowe. Entuzjastka wieczornego biegania w blasku księżyca. Wędruje nie tylko palcem po mapie. Nowe wyzwania jej niestraszne.