Iiiiiiii już po wakacjach.

photo@jerzybabiak.com-24Nasze pierwsze spotkanie, po długiej przerwie wakacyjnej, rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Św. W  Ewangelii wg św. Łukasza usłyszeliśmy słowa ,,Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz!” Tak też w te wakacje zrobili nasi wolontariusze Agnieszka i Adrian, prowadząc wakacyjny turnus dla dzieci z Fullasy w Etiopii. Obecnie jest tam Ola, która uczy dzieciaki przyrody i bada wzrok. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji od niej.Spotkanie opierało się na podsumowaniu naszych zeszłorocznych projektów i akcji oraz rozmowach o nowych inicjatywach i pomysłach na jeszcze lepszą pracę na rzecz misji. Dzięki darczyńcom i przeróżnym inicjatywą zakończyliśmy projekt dofinansowania biblioteki szkolnej w Fullasie. Teraz dzieci mają miejsce, w którym mogą nie tylko wypożyczać lektury lub podręczniki, ale również odrobić lekcje i uczyć się.

Na spotkaniu pojawiło się także kilka nowych osób.  Miejmy nadzieję że zostaną  z nami na dłużej.

Ze spotkania organizacyjnego udaliśmy się na wspólną pizzę. Trzeba dbać o dobre kontakty międzyludzkie i zacieśnianie więzi we wspólnocie.

Naładowani dobrą energią po wakacjach i odpoczynku pilnie bierzemy się teraz do pracy, pamiętając o słowach ,,I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.”

Milena