Idźcie i głoście

photo@jerzybabiak.com-3326 czerwca o godz. 13:00 w Katedrze Wrocławskiej miało miejsce ważne dla naszego Wolontariatu wydarzenie. Podczas Eucharystii zostało rozesłanych do pracy w Etiopii, Liberii i Indiach siedmioro naszych wolontariuszy.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Leszek Król SDB, natomiast homilię wygłosił nasz prezes, ks. Jerzy Babiak. Przypomniał nam najważniejsze przykazanie miłości: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Zwrócił uwagę, że Jezus uczy nas właśnie miłości i dobroci, a co więcej – powołuje do pójścia za Nim tą właśnie drogą. Jak mówił ks. Jerzy: „w miłości być odważnym, zawsze gotowym i konsekwentnym w kroczeniu za Jezusem”. O taką odwagę i konsekwencje modliliśmy się podczas tej Eucharystii dla Agnieszki, Kaliny i Ani (udających się do Etiopii), Karoliny i Agaty (udających się do Indii) oraz dla Kamila i Roberta (udających się do Liberii) oraz dla wszystkich wolontariuszy misyjnych.

Po Mszy Świętej przyszedł czas na świętowanie – czyli po posileniu ducha, przyszedł czas na posilenie ciała. Mężczyźni zajęli się rozpalaniem grilla i noszeniem krzeseł, kobiety całą resztą. Współpraca popłaciła, bo udało nam się stworzyć wspaniały poczęstunek. Była to też okazja, aby spotkać się całą wspólnotą wraz z rodzinami i najbliższymi osobami wolontariuszy udających się na misje.

Wolontariuszy udających się na misje oraz cały nasz wolontariat polecamy modlitwie, gdyż bez niej niewiele byśmy zdziałali. Z całego serca dziękujemy.

Iwona