I zdrowia, i szczęścia i błogosławieństwa!

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Jerzego, w minioną środę, spotkaliśmy się na imieninowej Mszy Świętej w intencji naszego opiekuna- ks. Jerzego Babiaka.

W czasie Eucharystii modliliśmy się za misjonarzy, wolontariuszy misyjnych i ich dzieła, osoby mające problem z przebaczeniem drugiemu człowiekowi, a szczególnie zawierzyliśmy ks. Jerzego, prosząc o zdrowie, radość ducha i potrzebne łaski. Podczas Ewangelii usłyszeliśmy słowa : „«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.
W czasie homilii ks. Jerzy uświadomił nam, że każdy człowiek posiada bardzo wiele pragnień, lecz czy one wszystkie są nam niezbędne? Często, staramy się o rzeczy, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia w naszym życiu. Naszym najpotrzebniejszym i najsilniejszym pragnieniem powinien być Pan Bóg. To On jest prawdziwym CHLEBEM ŻYCIA, z którego powinniśmy czerpać: wiarę, nadzieję i miłość.

Jeśli mamy w sobie wiarę i przeżywamy ją głęboko każdego dnia, to nasze wszystkie pragnienia powinny być zaspokojone, ponieważ w sercu każdego z nas gości Ojciec, który daje pokój.

Po Mszy Świętej obdarowaliśmy ks. Jerzego prezentem i wspólnie zaśpiewaliśmy życzenia. Następnie wybraliśmy się na pizze i lody. Mogliśmy w miłej atmosferze ze sobą porozmawiać, a przede wszystkim być razem. Był to wyjątkowy dzień dla naszej WSPÓLNOTY.

 

Patrycja