Gambia – kraj uśmiechów i otwartych serc

Już drugi tydzień, gdy wolontariusze SWM Wrocław gromadzą się na spotkaniu online. Jak w każdą środę, o godzinie 18.45, modlitwą brewiarzową rozpoczęliśmy nasze formacyjne spotkanie.

Zaczęliśmy od podzielenia się własnym doświadczeniem przeżywania narodowej kwarantanny. Każdy z nas powiedział o trudnościach jakie przeżywa, ale też szukaliśmy wartości tego czasu. Następnie Ania wyświetliła prezentację zdjęć ze swojego pobytu na placówce misyjnej w Gambii i opowiedziała o tym, co ją urzekło w tym miejscu. O relacjach między ludźmi, pokonywaniu własnych barier i o pięknie tego kraju. Opowieści Ani skłoniły nas do rozmowy na temat tego jak kontynuować naszą misję w obecnej sytuacji. 

Dyskusję zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i modlitwą różańcową w intencji walczących z epidemią oraz naszych placówek misyjnych. Ks. Jerzy natomiast powiedział do nas “słówko na dobranoc” przytaczając fragment “Dżumy” Alberta Camusa i zachęcając do tego, żebyśmy kroczyli obok siedzie jak przyjaciele 🙂 

Paula 

Paula Łuszczek

Paula Łuszczek

26 marca, 2020 View Profile

Koordynator wolontariuszy w SWM Wrocław. Absolwentka biotechnologii, zarządzania i pedagogiki. Brała udział w projektach misyjnych w Ghanie, Liberii, Etiopii i na Syberii. Hobby: rower, fotografia i puzzle :) Motto: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!"