LIBERIA pracownia komputerowa dla Tappity

 PLN
raised
of 48000,00  PLN
42%

Pledged

20119,00  PLN

Backers

1


Daj dostęp do technologii

Salezjańska Misja Tappita jest położona we wschodniej części Liberii. Jej mieszkańcy to w przeważającej części prości rolnicy, którzy uprawiają pola na własne potrzeby. Większość mieszkańców to analfabeci, w związku z tym ich dochody są niskie. Mają również deficyt w zakresie umiejętności zawodowych.

Dlatego oprócz parafii Salezjanie prowadzą w Tappita Centrum  Młodzieżowe oraz Szkołę Średnią. Szkoła ta jest na etapie odbudowy po wojnie domowej, której skutki wciąż widoczne są w Liberii. Oprócz różnych zajęć rozwojowych Salezjanie chcą zaproponować ludziom młodym naukę obsługi komputera. Posiadają ich kilka, ale jest to za mało i uczniowie uczą się informatyki jedynie w teorii. Natomiast umiejętność ta jest konieczna dla młodych, którzy chcieliby kontynuować edukację na uczelniach wyższych lub zdobyć pracę w większym mieście. Umiejętność obsługi komputera wpłynie także na rozwój ich kompetencji i zwiększy dostęp do technologii. Chcemy im w tym pomóc.   

Celem projektu jest wyposażenie pracowni komputerowej w 15 stanowisk z laptopami. Natomiast w lipcu dwoje naszych wolontariuszy poleci do Liberii prowadzić zajęcia z nauki obsługi komputera.  

Projekt ten jest realizowany we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu z Krakowa

To give review you need to Login
20119,00  PLN
Date:May 2021