SYRIA wsparcie działalności oratorium

 PLN
raised
of 30000,00  PLN
60%

Pledged

17937,00  PLN

Backers

6


Podaruj pokój

Wojna w Syrii jest jednym z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów. Według danych UNHCR  w latach 2011-2017, 6,5 mln osób zostało zmuszonych do przesiedleń wewnątrz kraju, a ponad 5 mln do opuszczenia Syrii. Wojna domowa szczególnie uderza w ludność cywilną. Wśród nich są dzieci i młodzież. Nie możemy przejść wobec ich cierpienia obojętnie.

Mimo trwającego tam konfliktu zbrojnego dzieci i młodzież walczą o „normalne” życie. Oratorium Salezjańskie w Damaszku odwiedza codziennie blisko 1300 podopiecznych. Szukają tam bezpieczeństwa i spokoju, ale przede wszystkim oderwania od codziennych trosk. Przychodzą prosić o pomoc dla swoich rodzin. Salezjanie nie tylko dbają o ich rozwój intelektualny i duchowy, ale także o ich podstawowe potrzeby zapewniając pożywienie, ubrania, środki higieniczne. W trosce o bezpieczeństwo został wynajęty specjalny autobus, który przywozi dzieci do Oratorium ze wszystkich zakątków Damaszku i okolic. Dyrektor wspólnoty Salezjanów Ks. Mounir pisze do nas: „W oratorium odbywają się różne zajęcia: katecheza w piątki i soboty, które to w Syrii są dniami wolnymi, Msza niedzielna, zajęcia kulturalno-rekreacyjne. Młodzi ludzie mogą dołączyć do różnych stowarzyszeń lub wziąć udział w kursach: sportowych, teatralnych, tanecznych lub prac manualnych”.

Od 2016 roku Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu wspiera mieszkańców Syrii. Jednym z większych projektów realizowanych przez SWM była płyta „Nieśmiertelni”, której dochód przeznaczony był na wsparcie dzieci i młodzieży z Aleppo. Zapewniliśmy także transport dzieci i młodzieży do Oratorium w Damaszku oraz wsparliśmy ich najpilniejsze potrzeby i edukację. 

Również w tym roku chcemy kontynuować tę pomoc i być solidarni z podopiecznymi Salezjanów w Syrii. Zbieramy fundusze na zajęcia edukacyjne w oratorium. W wyniku pandemii Covid-19 wielu podopiecznych straciło możliwość edukacji. Dlatego Salezjanie zaczęli prowadzić dla nich zajęcia wyrównawcze. Wynajęte do tego celu pomieszczenia służą także jako miejsce nauki dla tych, którzy nie mają odpowiednich warunków w domach, np. brak elektryczności, światła. Z naszego wsparcia opłacani są także nauczyciele. Są nimi młodzi studenci, którzy nie tylko dzięki temu mają finanse na swoją edukację, ale także zdobywają doświadczenie.


To give review you need to Login
300,00  PLN
Date:Jan 2021
1449,00  PLN
Date:Jan 2021
6694,00  PLN
Date:Jan 2021
6747,00  PLN
Date:Jan 2021
1142,00  PLN
Date:May 2021
1605,00  PLN
Date:Nov 2021