SYRIA oratorium w Damaszku

 PLN
raised
of 30000,00  PLN
63%

Pledged

18870,00  PLN

Backers

2


Podaruj pokój

Konflikt syryjski wybuchł w marcu 2011 roku. Obywatele cierpiący z powodu braku chleba i pracy oraz opresji władz wyszli na ulice, dążąc do obalenia autorytarnego prezydenta. Z czasem protesty przerodziły się w wojnę domową między siłami rządowymi a opozycją.

Aktualna sytuacja:

Wojna w Syrii trwa już ponad 10  lat, ale sytuacja nie była jeszcze tak dramatyczna. Ponad 90 % ludności Syrii żyje obecnie poniżej granicy ubóstwa. Wiele osób jest zmuszonych do dokonywania bardzo trudnych wyborów, aby przetrwać i jest narażonych na wyzysk.

W październiku 2021 roku odnotowano najwyższą miesięczną średnią cenę żywności od 2013 roku. Wg WFP ceny te w Syrii osiągnęły nowy rekord drugi raz w ciągu miesiąca. Są one obecnie 15% wyższe niż pół roku temu i aż 128 % wyższe niż ceny w ubiegłym roku. Wzrost ten przypisywany jest głównie utrzymującym się niedoborom paliw w całym kraju, a także światowym cenom surowców. Trwające pogorszenie sytuacji jest w dużej mierze spowodowane dekadą konfliktów i spadkiem gospodarczym, spotęgowanym przez sankcje i utrzymujący się kryzys finansowy.

Opis projektu:

Mimo trwającego w Syrii konfliktu zbrojnego dzieci i młodzież walczą o „normalne” życie. Oratorium Salezjańskie w Damaszku odwiedza codziennie blisko 1300 podopiecznych. Szukają tam bezpieczeństwa i spokoju, ale przede wszystkim oderwania od codziennych trosk. Przychodzą prosić o pomoc dla swoich rodzin. Salezjanie nie tylko dbają o ich rozwój intelektualny i duchowy, ale także o ich podstawowe potrzeby zapewniając pożywienie, ubrania, środki higieniczne.

Od 2016 roku Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu wspiera mieszkańców Syrii. Także w tym roku chcemy pomoc tę kontynuować i wspierać bieżącą działalność Oratorium w Damaszku. 


To give review you need to Login
1140,00  PLN
Date:Feb 2023
17730,00  PLN
Date:Dec 2023