SYRIA wsparcie działalności oratorium

 PLN
raised
of 30000,00  PLN
31%

Pledged

9429,00  PLN

Backers

2


Podaruj pokój

Wojna w Syrii jest jednym z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów. Według danych UNHCR  w latach 2011-2017, 6,5 mln osób zostało zmuszonych do przesiedleń wewnątrz kraju, a ponad 5 mln do opuszczenia Syrii. Wojna domowa szczególnie uderza w ludność cywilną. Wśród nich są dzieci i młodzież. Nie możemy przejść wobec ich cierpienia obojętnie.

Mimo trwającego tam konfliktu zbrojnego dzieci i młodzież walczą o „normalne” życie. Oratorium Salezjańskie w Damaszku odwiedza codziennie blisko 1300 podopiecznych. Szukają tam bezpieczeństwa i spokoju, ale przede wszystkim oderwania od codziennych trosk. Przychodzą prosić o pomoc dla swoich rodzin. Salezjanie nie tylko dbają o ich rozwój intelektualny i duchowy, ale także o ich podstawowe potrzeby zapewniając pożywienie, ubrania, środki higieniczne. W trosce o bezpieczeństwo został wynajęty specjalny autobus, który przywozi dzieci do Oratorium ze wszystkich zakątków Damaszku i okolic. Dyrektor wspólnoty Salezjanów Ks. Mounir pisze do nas: „W oratorium odbywają się różne zajęcia: katecheza w piątki i soboty, które to w Syrii są dniami wolnymi, Msza niedzielna, zajęcia kulturalno-rekreacyjne. Młodzi ludzie mogą dołączyć do różnych stowarzyszeń lub wziąć udział w kursach: sportowych, teatralnych, tanecznych lub prac manualnych”.

 

Od 2016 roku Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu wspiera mieszkańców Syrii. Jednym z większych projektów realizowanych przez SWM była płyta „Nieśmiertelni”, której dochód przeznaczony był na wsparcie dzieci i młodzieży z Aleppo. Zapewniliśmy także transport dzieci i młodzieży do Oratorium w Damaszku oraz wsparliśmy ich najpilniejsze potrzeby i edukację. 

Również w tym roku chcemy kontynuować tę pomoc i być solidarni z podopiecznymi Salezjanów w Syrii. 


To give review you need to Login
1008,00  PLN
Date:Aug 2020
8421,00  PLN
Date:Oct 2020