INDIE utrzymanie szkoły dla głuchych i niemych

 PLN
raised
of 40000,00  PLN
51%

Pledged

20235,00  PLN

Backers

2


Pozwól dzieciom usłyszeć świat.

W Indiach żyje ponad 2 mln ludzi głuchych i niemych. Nie mają oni możliwości rozwoju z powodu braku umiejętności komunikowania się. Są przez to dyskryminowani i pomijani przez społeczeństwo, a nawet najbliższą rodzinę. Najczęściej są to rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie, więc nie mają środków finansowych, aby zająć się chorymi dziećmi. Często sami są niepełnosprawni.

Szkoła St. Mary’s Residential powstała w celu zaopiekowania się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest prowadzona przez Diecezję Nellore oraz Zgromadzenie Sióstr św. Anny. Uczy się w niej i mieszka na co dzień czterdzieścioro głuchoniemych dzieci. Siostry dbają o edukację dzieci głuchoniemych, ale także rozwój duchowy. Uczą ich języka migowego, czytania z ruchu warg oraz mowy. Prowadzą także zajęcia fizjoterapeutyczne. Dzieci mają zapewnione posiłki, pomoc medyczną i wszystko to co pomaga w ich usamodzielnieniu i rozwoju.

Każdy z nas może przyczynić się do pomocy dzieciom głuchoniemym w Kodur. Dzieci nie płacą za szkołę ze względu na trudną sytuację finansową w ich domach. Państwo nie pomaga instytucjom katolickim. Dlatego Biskup Diecezji Nellore poprosił nas o pomoc w prowadzeniu tej szkoły. Potrzeba pieniędzy na jedzenie, ubrania, wypłaty dla pracowników, sprzęt terapeutyczny, m.in. aparaty słuchowe, przybory szkolne i materiały edukacyjne, opłacenie rachunków.

To give review you need to Login
1070,00  PLN
Date:Feb 2023
19165,00  PLN
Date:Dec 2023