LIBERIA wsparcie Centrum Młodzieżowego

 PLN
raised
of 60000,00  PLN
40%

Pledged

23907,00  PLN

Backers

3


Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży

Trwająca 14 lat wojna domowa w Liberii (1989-2003) całkowicie zniszczyła społeczeństwo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Konflikt pozostawił państwo w kompletnej ruinie. Dodatkowo w 2014 r. w kraju wybuchła epidemia wirusa Ebola, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi, zostawiając ogromną liczbę dzieci bez środków do życia i nadziei. Wielu rodziców jest bezrobotnych. Skutkiem tego dzieci i ludzie młodzi nie mają możliwości wyjść z kręgu ubóstwa. Są zagubieni, tracą nadzieję.    

Don Bosco Youth Centre powstało w 1991 w celu opieki nad dziećmi żołnierzy, którzy zginęli w trakcie wojny. Poprzez różne zajęcia Oratorium to miało pomóc dzieciom zapomnieć o wojnie i resocjalizować je. Powstało w jednej z dzielnic stolicy kraju Monrowii – New Matadi. Obecnie sprawuje opiekę nad ponad 500 ludźmi młodymi. Są to dzieci z rodzin, które bardzo często są wstanie zapewnić im zaledwie jeden posiłek dziennie. I to też nie codziennie. Dzieci te żyją w przepełnionych domach, bez elektryczności. Jeśli mają możliwość chodzić do szkoły to i tak nie mają warunków, żeby uczyć się w domu. Dlatego tak chętnie przychodzą do Oratorium, żeby zdobyć edukację i rozwijać swoje talenty. Przychodzą, żeby spotkać się z rówieśnikami, a animatorów proszę o radę i wspólnie szukają celu i sensu życia. Dzięki możliwości rozwoju talentów, wychowankowie Centrum znajdują pracę w instytucjach państwowych, także dołączają do policyjnej orkiestry. Najlepsi sportowcy trafiają natomiast do ligowych drużyn.   Od kilku lat zatrudniamy do prowadzenia zajęć sportowych w Don Bosco Youth Centre trenerów oraz nauczycieli muzyki i plastyki. Młodzi ludzie dostają pracę, natomiast dzieci profesjonalną opiekę. W lutym 2019 przeprowadziliśmy dla lokalnych animatorów miesięczny cykl szkoleń motywacyjnych i rozwojowych. Wspieramy zarówno osobowo, jak i finansowo, organizację obozu wakacyjnego oraz dbamy o wyposażenie miejscowego kościoła. W ubiegłym roku zakupiliśmy m.in. trybularz, ornaty i obrazy. Dzieci z tej placówki są także objęte naszym programem Adopcja Miłości, dzięki czemu mogą chodzić do szkoły i rozwijać się. Chcemy kontynuować tę współpracę z Salezjanami w Liberii.

W roku 2023 naszym celem jest dofinansowanie aktywności w Centrum Młodzieżowym, takich jak pokazy talentów, trening oraz rekolekcje dla animatorów, zawody sportowe i oczywiście obóz wakacyjny.   

 

To give review you need to Login
4057,00  PLN
Date:Feb 2023
6770,00  PLN
Date:Mar 2023
13080,00  PLN
Date:Dec 2023